sayoko - komentarze


Czyżbym jeszcze nie przedstawiła Laurel/ Lirael/ Miyuki/ Arimori/ Lenore?

Właśnie...moje alter ego. Ma obecnie kryzys osobowości, prawdopodobnie spowodowany piątą już zmianą imienia. No bo tyle pięknych imion jest na świecie,a ja mam wybrać tylko jedno?! To niesprawiedliwe...

No więc Lenore (w tej chwili ma tak na imię. Możliwe,że sytuacja ulegnie zmianie,kiedy będę kończyć tę notkę) jest łudząco podobną do Vetinariego władczynią miasta łudząco podobnego do Ankh-Morpork. Ubiera się na czarno,jest chuda, wysoka, inteligentna i bardzo niesympatyczna. Nikt jej nie lubi, ale najlepsze jest to,że jej to nie obchodzi...
Opracowałam jej życiorys,od urodzenia, poprzez bycie "dziwnym dzieckiem", władanie miastem,aż do tragicznej śmierci z rąk zamachowca.

To jest najlepsza scena. "Puszczam" ją sobie każdego wieczoru... Lenore wie, co się stanie. Jest wystarczająco inteligentna,by domyślić się, jak się to odbędzie i nie przeszkadzać Losowi. W końcu to i tak kiedyś by się stało...
Tego dnia, przed udaniem się na Radę przedstawicieli co ważniejszych instytucji, długo trzymała na kolanach Artemisa- czarnego kota, prawdopodobnie jedyną istotę, jaką lubiła. Pochyliła się nad nim i szeptała mu coś do ucha.
Potem opuszcza Pałac , a w drzwiach Sali Obrad zostaje trafiona...
mówiąc szczerze,nigdy się nie zastanawiałam, czym. Myślałam otym,że zginie, ale nie o tym, JAK.Możliwe,że to był nóż. A może nie.Pomińmy więc tę część. Ważne,że umarła.
Pogrzeb był standardowy: kilka szych zabrało głos, powiedzieli,jaką dobrą władczynią byłablablabla, po czym rozeszli się, by rozpocząć kłótnię, kto zostanie jej następcą.

A Lenore , znad unoszących się popiołów czegoś, co kiedyś było nią, uśmiechnie się ironicznie...


A potem ludzie się dziwią,że mam skłonności do depresji...

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
02.06.2005 :: 20:17 :: talk.pl

ailene

Hmm nie ma nicka lecz chyb wiem kto moze uwazac zniszczenie Prachetta za zbrodnie ;)... Zagladam do Ciebie regularnie, choc nadal okrezna drogą. Haslo nie wyswietlilo sie. Skomentowala juz kiedys ta notke, nie wiem czemu tylko nie pojawilo sie ;/
Ciekawe jest to opowiadanie, ładnie napisane... Moim alter ego miala byc ailene. Zrodzil sie kiedys pomysl na opowiadanie, ale nigdy nie dopracowalam go na tyle, by moc spisac ;) Moze kiedys... Buziaki, z checia pozna pozostala czesc losow Lenore
Talk.pl :: Wróć